Općina Sanski Most nedavno je finalizirala još jedan projekat podrške poljoprivrednoj proizvodnji, kojim je kroz sufinansiranje omogućila poljoprivrednim proizvođačima nabavku novih muznih grla, te nabavku nove poljopivredne mehanizacije. Općina Sanski Most realizirala je nova dva javna poziva koji imaju za cilj dodatno unaprijediti poljoprivrednu proizvodnju u našoj općini. U pitanju su investicioni projekti koji se odnose na  obnovu stočnog fonda kroz nabavku novih muznih grla, te nabavku nove poljopivredne mehanizacije, odnosno novih poljoprivrednih mašina i priključaka.

Pored poljoprivrednih proizvođača,  finansijsko učešće u njihovoj realizaciji imala je općina Sanski Most, sa iznosom od 25 % od ukupne vrijednosti projekta. Ukupno je odabrano 22 korisnika, od kojih se 18 odnosilo na nabavku mehanizacije, a 4 na obnovu stočnog fonda. Predstavnici nadležnih općinski službi koji su bili uključeni u realizaciju ovog projekta upriličili su obilazak poljoprivrednih proizvođača na području naše općine, odnosno korisnika projekta. Iako je posljednjih nekoliko godina prisutan trend odlaska ljudi sa sela, koji zbog rada u inostranstvu napuštaju poljoprivredne poslove i zatvaraju farme, ipak i dalje vlada interes za poljoprivredom, pogotovo kod mladih ljudi, iza kojih država treba stati i pružiti im svaki vid podrške.