Ekipa NK „Podgrmeč“ poražena je jučer na svome terenu u prvoj kvalifikacionoj utakmici za plasman u Prvu ligu Federacije BiH minimalnim rezultatom 0:1. Međutim u „Podgrmeču“ ističu kako tu priči nije kraj i da u drugom, uzvratnom meču, mogu stići do krajnjeg cilja. Poslije utakmice opšti je utisak da su gosti iz Tomislavgrada sretno i spretno stigli do pobjede i da im je u tome kumovala neefikasnost domaćih igrača. I pored nekoliko stopostotnih šansi, lopta jučer jednostavno nije htjela u gol, pa su domaćini, kako to biva u ovoj igri, kažnjeni za propuštene prilike. Ono što može radovati jeste masovni povratak publike na stadion u Sanskom Mostu, pa je jučerašnja atmosfera podsjetila na najbolja vremena kada su nogometne utakmice bile praznik u gradu na devet rijeka. Prije samog početka utakmice upriličena je svečana ceremonija uručenja pehara NK Podgrmeču za osvojeno prvo mjesto u Drugoj nogometnoj ligi FBiH grupa zapad. Zeleno žuti su već na početku utakmice krenuli ka golu gostiju s velikom energijom, željom i htijenjem, a stekao se utisak da su gosti u Sanski Most stigli s namjerom da se brane i odbrane, te da pokušaju učiniti nešto iz kontranapada. Po stvorenim šansama realan rezultat prvog poluvremena trebao je biti 3:0 u korist domaće ekipe, ali je lopta ili mreža gostiju bila kao začarana. Osjetio se veliki hendikep u igri Podgrmeča nedostatkom najboljeg strijelca Sadina Seferovića i neumornog veziste Amara Mahmutovića.

Drugo poluvrijeme je počelo nešto mirnije, a pogodak odluke postigao je Josip Stipić u 60. minuti susreta. Nakon izvedenog kornera ostao je sam kao dug u šesnaestercu domaćina i neometano udarcem glavom šokirao cijeli stadion. Samo tri minuta nakon primljenog gola, Amar Paunović je imao najbolju šansu na utakmici, šutirao je sa dva metra na prazan gol, ali lopta nije htjela u mrežu nego je otišla preko gola. Nakon duela s protivničkim igračem na centru terena Adnan Hamzabegović dobija direktni crveni karton u 72. minuti utakmice, što je izazvalo veliko nezadovoljstvo i reakcije publike. To nije pokolebalo domaće, pa Podgrmeč sa igračem manje i dalje stvara šanse za gol. U 85. minutu domaći tim ostaje s devet igrača nakon povrede odličnog stopera Nedima Ramića, koji je dobio sve vazdušne duele u oba kaznena prostora, pošto su prije toga izvršene sve izmjene u domaćem sastavu. Posljednju šansu za gol ima ponovo Podgrmeč iz prvog dosuđenog slobodnog udarca u njegovu korist na utakmici. Odličan šut Harisa Lezića pogađa iznenađenog golmana gostiju u prsa. Ostaje žal za propuštenim brojnim šansama Podgrmeča, koji je diktirao tempo i dominirao tokom cijele utakmice, a jedan loš trenutak i manjak sportske sreće odlučio je pobjednika. Revanš utakmica se igra već u subotu, kada će biti poznati i učesnici Prve lige FBiH za narednu sezonu, a Podgrmeč u Tomislavgradu nije bez šanse.